Pierwsze spotkanie konsultacyjne

   Najpierw skontaktuj się ze mną.   Kontakt
   Uzyskasz wtedy informacje dotyczące terapii. Możesz to zrobić nawet wtedy, gdy nie wiesz czy terapia jest dla ciebie. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania.

   Na pierwszym spotkaniu:
   Porozmawiamy i razem zastanowimy się jakie podjąć kroki by w jak najlepszy sposób razem przejść przez proces terapeutyczny. Jest to także okazja do zapoznania Cię z sytuacją terapeutyczną, która być może będzie dla Ciebie nowa. Ustalimy częstotliwość sesji i postaramy się nazwać wspólnie problem z którym przychodzisz.

   Musisz wiedzieć, że pierwszych kilka spotkań to spotkania diagnostyczne, podczas których trzeba odpowiedzieć na pytanie czy terapia psychodynamiczna jest dla Ciebie odpowiednia. Nie wszystkie problemy życiowe są wskazaniem do podjęcia psychoterapii. Inne zaś, wymagają dodatkowej konsultacji psychiatrycznej i wsparcia farmakologicznego. Co więcej istnieje wiele innych szkół psychoterapii, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Po pierwszym spotkaniu może okazać się, że istnieje skuteczniejsza terapia dla Ciebie, wtedy skieruję Cię do innego specjalisty. W przypadku osoby niepełnoletniej zgodę na terapię muszą wyrazić rodzice.

   Po ukończeniu 18 roku życia osoba na terapię zgłasza się samodzielnie. Rodzic ma prawo do konsultacji dotyczących mojej pracy z dzieckiem niepełnoletnim.